ADRES:
Biuro i Zakład Produkcji
ul. Łączna 6
42-772 Skrzydłowice
BUDYNKI Z CLT

CLT to materiał przyszłości ze względu na swoją trwałość, piękno i zrównoważony charakter.

Panele klejone krzyżowo Cross Laminated Timber (CLT) coraz częściej wybierane są przez klientów, projektantów i inżynierów, którzy chcą budować projekty zrównoważone strukturalnie. Ze względu na wytrzymałość materiału może być stosowany nawet w dużych projektach, zastępując typowe konstrukcyjne materiały budowlane takie jak beton.

Drewno jest wysuszone do poziomu 8-10%, co daje gwarancję całkowitej stabilności wymiarowej i konstrukcji oraz minimalizuje późniejsze pęknięcia w elementach.

Każda płyta CLT składa się z dwóch warstw zewnętrznych i jednej bądź kilku warstw wewnętrznych obróconych o kąt 90 stopni w stosunku do dwóch warstw zewnętrznych. Panele z litego drewna CLT dostępne są w różnych grubościach, w zależności od zastosowania (ściany, dach, strop itp.).

Jakie możliwości daje CLT?

Budynki wykonane z CLT mają o wiele lepsze parametry pod kątem energooszczędności, to również efektywniejsze wykorzystanie materiałów budowlanych i skrócenie czasu budowy.

 

Krótszy czas budowy

Innowacyjne rozwiązania

Większa efektywność kosztowa

Lekka konstrukcja

Większa powierzchnia użytkowa

Czy muszę mieć projekt dostoswany do CLT? +

Nie jest to konieczne. Adaptujemy pod kątem CLT dowolny projekt – posiadamy zespół, który pomoże Ci dobrać najlepsze rozwiązania i dostosować Twój projekt do możliwości prefabrykacji konstrukcji w CLT.

Ile czasu trwa budowa? +

Realizacja projektu rozpoczyna się od etapu obliczeń statycznych i przygotowania projektu konstrukcyjnego, rysunków do produkcji i montażowych – to trwa ok. 1-2 miesięcy. Później w ciągu 10-14 tygodni fabryka przygotowuje elementy prefabrykowane z CLT i można rozpoczynać montaż. Montaż budynku jednorodzinnego trwa do kilku dni. Następnie można wykonywać kolejne prace budowlane.

 

Nasze realizacje

Od ponad 40 lat specjalizujemy się w usługach stolarskich i budownictwie drewnianym. Nasza firma to rodzinna tradycja przekazywana z pokolenia na pokolenie – obecnie już rośnie 4 pokolenie.